Postav si svůj tank

Odpovědět
Uživatelský avatar
Housenka
Příspěvky: 813
Registrován: úte 19. kvě 2020 21:06:34
Bydliště: Vimperk

Re: Postav si svůj tank

Příspěvek od Housenka »

Počasí je mizerné, tak pilně makám na stropě korby - střední díl - strop korby nad motorem. Vyřezal jsem otvory pro žaluzie přívodu vzduchu k chladičům:
Přílohy
IMG_20250723_193730.jpg
IMG_20250723_193730.jpg (4.69 MiB) Zobrazeno 3802 x
IMG_20250728_150509.jpg
IMG_20250728_150509.jpg (4.52 MiB) Zobrazeno 3802 x
Uživatelský avatar
Housenka
Příspěvky: 813
Registrován: úte 19. kvě 2020 21:06:34
Bydliště: Vimperk

Re: Postav si svůj tank

Příspěvek od Housenka »

Otvory pro žaluzie byly vystřižené u první výrobní serie lisem s výrazným rantlíkem směrem vzhůru. Bylo by fajn, kdybych to mohl udělat také tak, ale nemám žádný lis, tak mi syn vytiskl onen rantlík a lepím, tmelím, brousím a vrtám - otvor pro vlepení pouzder pro čepy žaluzií:
Přílohy
IMG_20250126_171817.jpg
IMG_20250126_171817.jpg (283.54 KiB) Zobrazeno 3799 x
IMG_20250802_120008.jpg
IMG_20250802_120008.jpg (2.91 MiB) Zobrazeno 3802 x
IMG_20250802_115956.jpg
IMG_20250802_115956.jpg (4.43 MiB) Zobrazeno 3802 x
IMG_20250802_155610.jpg
IMG_20250802_155610.jpg (3.53 MiB) Zobrazeno 3802 x
IMG_20250802_174304.jpg
IMG_20250802_174304.jpg (3.88 MiB) Zobrazeno 3802 x
IMG_20250802_120005.jpg
IMG_20250802_120005.jpg (3.88 MiB) Zobrazeno 3802 x
Naposledy upravil(a) Housenka dne sob 02. srp 2025 18:00:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Housenka
Příspěvky: 813
Registrován: úte 19. kvě 2020 21:06:34
Bydliště: Vimperk

Re: Postav si svůj tank

Příspěvek od Housenka »

Zalepené pouzdro čepu žaluzie:
Přílohy
IMG_20250802_120011.jpg
IMG_20250802_120011.jpg (3.77 MiB) Zobrazeno 3802 x
IMG_20250802_154400.jpg
IMG_20250802_154400.jpg (4.4 MiB) Zobrazeno 3802 x
Uživatelský avatar
Housenka
Příspěvky: 813
Registrován: úte 19. kvě 2020 21:06:34
Bydliště: Vimperk

Re: Postav si svůj tank

Příspěvek od Housenka »

A mám to v základu:
Tato část stropu korby nad motorem byla sestavena ze 3 dílů, krajní díly měli tou vlnovkou přivařený ten pás pancíře a šrouby byl spojen s prostředním dílem, pri jejich sejmutí se otevřel přístup k chladičům motoru.Dlouho jsem váhal, jestli to také říznout, ale nakonec jsem se rozhodl nechat tuto část v celku a dělení jsem naznačil. Protože budu mít sundavací celý strop korby bude zachována jeho tuhost, už tak je tam otvorů dost. :lol: :lol:
Přílohy
IMG_20250803_094308.jpg
IMG_20250803_094308.jpg (4.6 MiB) Zobrazeno 3782 x
IMG_20250803_094306.jpg
IMG_20250803_094306.jpg (4.36 MiB) Zobrazeno 3782 x
IMG_20250803_094315.jpg
IMG_20250803_094315.jpg (5.46 MiB) Zobrazeno 3782 x
IMG_20250803_123013.jpg
IMG_20250803_123013.jpg (3.78 MiB) Zobrazeno 3782 x
Uživatelský avatar
Housenka
Příspěvky: 813
Registrován: úte 19. kvě 2020 21:06:34
Bydliště: Vimperk

Re: Postav si svůj tank

Příspěvek od Housenka »

Teď doplnit žaluzie :lol: :lol:
Přílohy
IMG_20250805_155807.jpg
IMG_20250805_155807.jpg (5.15 MiB) Zobrazeno 3764 x
IMG_20250805_161409.jpg
IMG_20250805_161409.jpg (3.7 MiB) Zobrazeno 3764 x
Uživatelský avatar
Housenka
Příspěvky: 813
Registrován: úte 19. kvě 2020 21:06:34
Bydliště: Vimperk

Re: Postav si svůj tank

Příspěvek od Housenka »

Ne všechno se podaří na první pokus, tak znova:
Přílohy
IMG_20250822_175220.jpg
IMG_20250822_175220.jpg (5.01 MiB) Zobrazeno 3708 x
IMG_20250823_133202.jpg
IMG_20250823_133202.jpg (3.37 MiB) Zobrazeno 3708 x
Uživatelský avatar
Housenka
Příspěvky: 813
Registrován: úte 19. kvě 2020 21:06:34
Bydliště: Vimperk

Re: Postav si svůj tank

Příspěvek od Housenka »

IMG_20250826_170028.jpg
IMG_20250826_170028.jpg (4.23 MiB) Zobrazeno 3703 x
A jsou tam i zadni:
https://youtu.be/w5b_8hA81mM?si=uBeX7tWaUb814I9c
Uživatelský avatar
Housenka
Příspěvky: 813
Registrován: úte 19. kvě 2020 21:06:34
Bydliště: Vimperk

Re: Postav si svůj tank

Příspěvek od Housenka »

Na předcházejícím příspěvku je vidět kousek věnce věže v 3D tisku. To předznamenává další část stavby - věž tanku.
Věž bude vytvořena pomoci 3D tisku, našel jsem data pro tisk veže na na první sérii tanku T-34/76 model 1940 a to je typ který
stavím tak zmenšit na 1:6 a jde se na to:
PETG 100℅ infil, boky ze 2 dílů, čelní pancíř věže.
Přílohy
IMG_20251002_193842.jpg
IMG_20251002_193842.jpg (3.16 MiB) Zobrazeno 3620 x
IMG_20251002_193834.jpg
IMG_20251002_193834.jpg (4.25 MiB) Zobrazeno 3620 x
IMG_20250929_191729.jpg
IMG_20250929_191729.jpg (4.23 MiB) Zobrazeno 3620 x
IMG_20250930_190304.jpg
IMG_20250930_190304.jpg (5.83 MiB) Zobrazeno 3620 x
IMG_20250930_190312.jpg
IMG_20250930_190312.jpg (5.27 MiB) Zobrazeno 3620 x
IMG_20250930_190005.jpg
IMG_20250930_190005.jpg (6.72 MiB) Zobrazeno 3620 x
Uživatelský avatar
Housenka
Příspěvky: 813
Registrován: úte 19. kvě 2020 21:06:34
Bydliště: Vimperk

Re: Postav si svůj tank

Příspěvek od Housenka »

Po přebroušení přetmelení a opětném broušení přišel na řadu plnič, znovu broušení a základovka:
Přílohy
IMG_20251003_175338.jpg
IMG_20251003_175338.jpg (3.38 MiB) Zobrazeno 3620 x
IMG_20251003_175325.jpg
IMG_20251003_175325.jpg (4.13 MiB) Zobrazeno 3620 x
IMG_20251003_175320.jpg
IMG_20251003_175320.jpg (3.73 MiB) Zobrazeno 3620 x
IMG_20251003_175255.jpg
IMG_20251003_175255.jpg (3.59 MiB) Zobrazeno 3620 x
Uživatelský avatar
Housenka
Příspěvky: 813
Registrován: úte 19. kvě 2020 21:06:34
Bydliště: Vimperk

Re: Postav si svůj tank

Příspěvek od Housenka »

Samostatná kapitola je věnec věže, pokusili jsme se se synem o jeho upravu, ale až 5 pokus to je ono:
Přílohy
IMG_20251005_090143.jpg
IMG_20251005_090143.jpg (6.07 MiB) Zobrazeno 3616 x
IMG_20251005_085914.jpg
IMG_20251005_085914.jpg (5.59 MiB) Zobrazeno 3616 x
IMG_20251005_085906.jpg
IMG_20251005_085906.jpg (5.15 MiB) Zobrazeno 3616 x
IMG_20251005_085901.jpg
IMG_20251005_085901.jpg (8 MiB) Zobrazeno 3616 x
IMG_20251004_184212.jpg
IMG_20251004_184212.jpg (4.76 MiB) Zobrazeno 3616 x
IMG_20251004_180257.jpg
IMG_20251004_180257.jpg (4.31 MiB) Zobrazeno 3616 x
IMG_20251005_085134.jpg
IMG_20251005_085134.jpg (4.71 MiB) Zobrazeno 3616 x
IMG_20251005_090127.jpg
IMG_20251005_090127.jpg (2.99 MiB) Zobrazeno 3616 x
Odpovědět